Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Jak przygoda to tylko w Warszawie"

Utworzono dnia 23.07.2017

Warszawa -słowo znane już dla dziecka w przedszkolu. Od najmniejszego dziecka uczymy się o tym, w jakim państwie żyjemy i jakie miasto jest stolicą naszego kraju. Dlatego też każde dziecko wie, że Warszawa to nasza stolica. Wraz z wiekiem uczymy się, że nie zawsze tak było, że miasto Warszawa nie zawsze było naszą stolicą. Przed nią było wiele historycznych stolic naszego państwa. Ale dziś nie o tym, a o pobycie naszym w tym ważnym dla Polaków miejscu.

czytaj dalej na temat: "Jak przygoda to tylko w Warszawie"

Ogród Kultury beneficjentem programu "Partnerstwo dla książki"

Utworzono dnia 03.07.2017

Miło jest nam Państwa poinformować, że Ogród Kultury znalazł się w gronie beneficjentów programu Partnerstwo dla książki i otrzymał dofinansowanie w kwocie 6300 zł.

W ramach dofinansowania zrealizowane zostanie zadanie "Z książką w Ogrodzie", polegające na stworzeniu ciekawej ofert zabawy z książką w formie gry terenowej na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Zabawa ta ma na celu poznanie ciekawej historii miejscowości i Ogrodu za pomocą odszyfrowania haseł ukrytych w książkach. Jest to zupełnie nowa forma zabawy z książką, mająca przyciagnąć i zatrzymać w bibliotece nowych użytkowników.

czytaj dalej na temat: Ogród Kultury beneficjentem programu "Partnerstwo dla książki"

Dzień dziecka w GCK-u

Utworzono dnia 13.06.2017

W dniu 1 czerwca 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach dzieciaki z terenu całej gminy świętowały Dzień Dziecka.

Śmiechu i zabawy było co niemiara. Panie prowadzące świetlice wiejskie oraz opiekunowie GCK-u przygotowali konkurencje i tańce, w których udział brały wszystkie dzieci. Przed rozpoczęciem zabawy każda świetlica wybrała sobie nazwę, i tak mieliśmy : „Świrki Pani Justynki”, „ Niepokonani”, „ Żuczki” oraz „ Latające świnki Alinki”. Z tymi nazwami drużyny ruszyły do boju: przeciągania liny, przechodzenie przez hula hop bez użycia rąk, przenoszenie wody , slalom piłkami.

     

czytaj dalej na temat: Dzień dziecka w GCK-u

„Ogród Kultury” rozpoczął swoją koncertową działalność

Utworzono dnia 13.06.2017

Pierwszy koncert organizowany przez „Ogród Kultury” już za nami. W niedzielę 11 czerwca „Ogród Kultury” (dawniej Gminna Biblioteka Publiczna w Przelewicach) zainaugurował swoją działalność po zmianach organizacyjnych.

 

czytaj dalej na temat: „Ogród Kultury” rozpoczął swoją koncertową działalność

Warsztaty literackie "Mój język - mój swiat" w przelewickim gimnazjum

Utworzono dnia 05.06.2017

Od kwietnia grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczy w warsztatach literackich realizowanych w ramach projektu Ogrodu kultury Przelewice pt. „Mój język- mój świat”. Mają one na celu ukazanie bogactwa języka polskiego, propagowanie wiedzy o języku polskim i poprawności językowej.

czytaj dalej na temat: Warsztaty literackie "Mój język - mój swiat" w przelewickim gimnazjum

Warsztaty w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie

Utworzono dnia 24.05.2017

Od 19 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie rozpoczęły się Warsztaty twórcze realizowane w ramach projektu " Mój język - mój świat" pod hasłem "Tworzymy baśń/bajkę o przyjaźni". Biorą w nich udział uczniowie z klas IV - VI.

 

 

czytaj dalej na temat: Warsztaty w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie

Trwa głosowanie na siłownię plenerową!

Utworzono dnia 24.05.2017

Od 10 maja do 30 czerwca 2017 r. trwa głosowanie w konkursie „Nestle porusza Polskę: Porusz swoją okolicę 2017”. Gmina Przelewice do udział w konkursie zgłosiła propozycję lokalizacji siłowni zewnętrznych w Żukowie i Lubiatowie. Warunkiem powstania inwestycji w danym miejscu, jest pozyskanie jak największej liczby głosów.

Włącz się do akcji, bo naprawdę warto!

Szczegóły akcji i zasada głosowania znajdują się na stronie: https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

Tu znajdziecie Państwo aktualne wyniki głosowania w naszym województwie (po wpisaniu w oknie wyszukiwania "zachodniopomorskie") >> https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

W każdym województwie wygrywa tylko jedna Gmina!

Zapraszamy do głosowania na siłownię:
•    w Żukowie - https://www.nestleporusza.pl/glosowanie/glos/488
•    w Lubiatowie -  https://www.nestleporusza.pl/glosowanie/glos/489

Głosujemy codziennie – każdego dnia można oddać 1 głos z jednego maila. Zaprośmy znajomych i razem z nimi poruszmy naszą  Gminę!

Zachęcamy do głosowania! Liczy się każdy głos!

Spot kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych"

Utworzono dnia 12.05.2017

Akcja spotu Narodowego Centrum Kultury Nie zabijaj polskich znaków! rozgrywa się głównie w wirtualnym świecie wnętrza telefonu komórkowego, w którym litery alfabetu pozbawiane są swoich „ogonków”, „kresek” i „kropek”. Spot, w którym dochodzi do groteskowych scen w przewrotny sposób zachęca do używania polskich znaków diakrytycznych w komunikacji tekstowej i skierowany jest do młodzieży i dorosłych. Za produkcję odpowiada studio Mapepi Animacje.

Od 12 maja spot pokazywany jest m.in. na kanałach TVP oraz w Internecie na kanale Narodowego Centrum Kultury: https://www.youtube.com/watch?v=GWUJzoaLCEo&feature=youtu.be.
 

Kampania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ojczysty – dodaj do ulubionych jest prowadzona przez Narodowe Centrum Kultury od 2012 r. Jej celem jest kształtowanie świadomości językowej Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Została uznana za najlepszą kampanię

 

czytaj dalej na temat: Spot kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych"

Zapraszamy!

Utworzono dnia 11.05.2017

* Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie

czytaj dalej na temat: Zapraszamy!

Imieniny

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 36

W tym miesiącu: 102

W poprzednim miesiącu: 164

Wszystkich: 4227